Warszawa - Polecamy

2013-06-26

Warszawa to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Miasto, w któym 1/4 obszaru zajmują tereny zielone, a zarazem miasto kultury - na każdy gust i każda kieszeń. Każdego dnia w Warszawie odbywa się wiele niezwykłych wydarzeń, miasto nocą też oferuje wiele miejsc.

Centrum Nauki Kopernik. Nauka i sztuka razem. Ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Wystarczy przyjść, żeby zagrać na laserowej harfie lub sprawdzić, czy wygodniej leży się na piłkach, czy na gwoździach.

Centrum Nauki Kopernik
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa
tel. +48 (22) 596 4 100

Warszawski Ogród Zoologiczny. W lutym 2012r. w warszawskim ZOO przyszły na świat największe gwiazdy tego sezonu,  trzy tygrysy sumatrzańskie: Dandys, Denar i Diana. Gdy dorosną, będą ważyły po 120 kg i trafią do innych ogrodów zoologicznych, teraz  potomstwem opiekuje się matka Ratu. Założony w 1928 roku ogród zoologiczny zamieszkuje obecnie kilka tysięcy zwierząt, kolejną atrakcją są również brunatne miśki, których wybieg znajduje się na zewnątrz ogrodu, przy alei Solidarności, i które podziwiane są przez przechodniów.
Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie ul. Ratuszowa 1/3,  Warszawa, tel.: +48 (22) 619-40-41


Stare Miasto. Spacer uliczkami Starego i Nowego Miasta pozwala odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Nastrojowe zaułki, skwery i przytulne kawiarenki tworzą niepowtarzalną atmosferę, a dwa historyczne place - Rynek Starego i Rynek Nowego Miasta - w sezonie letnim stają się sceną dla występów muzycznych i teatralnych oraz galerią pod gołym niebem.

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy www.mhw.pl
Rynek Starego Miasta 28/42, Warszawa
tel. +48 (22) 635 16 25

Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie. Jeden z najpiękniejszych tego typu kompleksów w Europie, założony w XVII wieku. Jest miejscem licznych wydarzeń o charakterze kulturalnym i rozrywkowym. Na jego terenie można zobaczyć wspaniałe zabytki architektury, z których najważniejszym jest Pałac na Wyspie zbudowany dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był jego letnią rezydencją, w której odbywały się przyjęcia i wydawano słynne obiady czwartkowe.
Muzeum Łazienki Królewskie www.lazienki-krolewskie.pl
ul. Agrykoli 1, Warszawa
tel. +48 (22) 506 01 01

Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie. Letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego a następnie Augusta II oraz najznakomitszych rodów magnackich. Jest jednym z najpiękniejszych zabytków europejskiego baroku i świadectwem świetności Rzeczypospolitej. Przy pałacu jest wspaniały, dwupoziomowy barokowy ogród włoski i romantyczny park w stylu angielskim. W dawnej ujeżdżalni znajduje się Muzeum Plakatu.

Muzeum Pałac w Wilanowie www.wilanow-palac.art.pl
ul. St. Kostki Potockiego 10/16, Warszawa
tel. 801 011 779, +48 (22) 842 07 95


Miejsca związane z Fryderykiem Chopinem. Fryderyk Chopin jest bez wątpienia najbardziej znanym Warszawiakiem. Spędził tutaj 20 pierwszych lat swego życia. Tu uczył się muzyki, zdobywał ogładę i dawał pierwsze koncerty. Spacerując ulicami miasta trafiamy na miejsca, w których mieszkał lub bywał. W Warszawie znajduje się najbogatsza na świecie kolekcja chopinianów.

Muzeum Fryderyka Chopina www.chopin.museum
ul. Okólnik 1,Warszawa
tel. +48 (22) 441 62 51

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego
Fasada budynku, która symbolizuje szereg otwartych ksiąg, jest jednym z ciekawszych przykładów współczesnej architektury w Warszawie. Na dachu znajduje się ogólnodostępny ogród. Spacerujący mogą przez specjalne okna lub szklany dach zajrzeć do ciekawego wnętrza Biblioteki.

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
ul. Dobra 56/66, 00-312 Warszawa
tel.: +48 (22) 552-51-81

Pałac Kultury i Nauki
Wzniesiony w latach 1952-1955 jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego jest najwyższym budynkiem w Warszawie. Mieści m.in. teatry, muzea, kino, basen oraz salę koncertową. Na 30. piętrze znajduje się najwyżej położony taras widokowy miasta.

Muzeum Techniki www.muzeum-techniki.waw.pl
pl. Defilad 1 , Pałac Kultury i Nauki, Warszawa
tel. +48 (22) 656 67 47

żródło informacji strona internetowa:www.warsawtour.pl

Zobacz inne atrakcje:
Kultura
2013-06-26
Muzea i ich różnorodne zbiory - od arcydzieł sztuki po najnowsze dokonania techniki. Poniżej prezentujemy Państwu listę obiektów tworzących kulturalną mapę Warszawy, które warto odwiedzić podczas pobytu w stolicy.